www.kalonline.pl  
www.kalonline.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Pilek
Pią Lut 02, 2007 9:38 pm
PROBLEMY TECHNICZNE Z KALEM
Autor Wiadomość
LLama 
Moderator

Wysłany: Sro Gru 06, 2006 5:08 pm   PROBLEMY TECHNICZNE Z KALEM

Poniewaz temat ten urósł do kilkunastu stron i w związku z tym wielu ludziom nie chciało się go przeglądac postanowiłam go usunąc i napisac wszystkie problemy jakie mieliscie oraz wszystkie rady jakich sobie nawzajem udzieliliscie w jednym poście. Porady są graczy (a nie moje osobiste czy jedynie moderatorow) zatem ja oraz reszta moderatorow nie odpowiadamy za skuteczność wszystkich rad.
Jednoczesnie proszę aby w tym temacie nie urządzac sobie pogaduszek poniewaz to potem utrudnia przeglądanie długasnego tematu.
Proszę też wszystkich graczy którzy znaja jakies inne rozwiązanie jakiegos problemu tu przedstawionego aby je opisali. Ja to będe w miarę na bieżąc uzupełniac.

Oto co was najczęsciej boli:

Najczęstrze problemy i ich rozwiązania - podsumowanie

PROBLEM: Pojawia się komunikat: It's not service hour or time for system check. Cant connect to the server. lub też "It's not service hour or time. Please check the homepage for the server condition"

Rada: 1. Najprawdopodobniej coś nie tak jest z serwerem. Byc moze koreańcy własnie przy nim dłubią. Najpierw należy sprawdzić na stronie kala www.kalonline.com czy nie ma jakiejś notice na ten temat (jak to podaje sam komunikat^^) a jesli nie ma dopiero mozna płakać że nie działa ;) i zastosowac radę numer 2: otworzyc notatnik, w notatniku wkleic to: "engine.exe /load /config test2' oczywiście bez cudzysłowia, nastepnie wybrac opcję "zapisz jako" i nadac plikowi jakąs nazwę na przykład kal.bat wazne żeby plik miał rozszerzenie bat. Nastepnie przenieśc ten plik do folderu kala i tym plikiem uruchamiać gre.
RADA 3 by archlich:
1. naciśnij START (ten na dole pulpitu), a następnie wybierz panel sterowania
2. kliknij w ikonkę SYSTEM
3. następnie w zaawansowane
4. i w ustawienia (zakładka wydajnośc)
5. w zakładce zapobieganie wykonywianu danych zaznacz Włącz funkcję DEP tylko dla istotnych programów i usług systemu windows.
6. kliknij zastosuj i OK, po chwili system poinformuje cie o potrzebie restartu windowsa aby zachowac zmiany.

źródło - http://www.kalonline.com/Download/DepOff.asp?btn=7

PROBLEM: Komputer się restartuje przy grze / wyłączaniu

RADA: trudno okreslic problem restartowania kompa.. nie wydaje mi sie zeby mial on zwiazek z kalem...
po pierwsze moga to byc problemy ze sterownikami karty graficznej. sprobuj zainstalowac je od nowa, ewentualnie poszukaj nowszych lub starszych w necie.
po drugie moze to byc problem z wentylatorem na karcie graficznej lub procku... w momencie gdy komp zaczyna pracowac pelna para, przegrzewa sie i restartuje.. czy w innych grach dzieje sie podobnie??
po trzecie moze to byc problem samego systemu operacyjnego..

PROBLEM: Nie ściąga sie update, zawiesza sie po kilku(nastu kreseczkach)

RADA: na poczatek warto zostawic ściąganie update na noc lub na kilka godzin podczas dnia. Jesli to nic nie da to warto spróbowac odinstalowac i ponownie zainstalowac kala, ewentualnie ściągnąc nową instalke ze strony która zawiera juz updaty

PROBLEM: Loguję się do gry i za każdym razem pojawia się "Connection lost with server" po czym wywala postać z gry.

RADA: Prawdopodobnie logujesz się do gry a postac stoi w bardzo zaludnionym miejscu np w forcie w miejscu gdzie się postac "odradza" po zgonie lub w podobnym. Niestety trzeba probówac się wielokrotnie logowac lub przeczekac i spróbowac za jakis czas. Moze to trwac godzinami, a nawet cały dzień, niestety więc cierpliwości :)

Problem: bez powodu wywala mnie z kala komunikatem "you're expelled" najczęściej po kilku minutach grania.

RADA 1: sprawdź stan serwera na oficjalnej stronie kala (busy oznacza że to normalne dla każdego w tym czasie).
RADA 2 sproboj sciagnac nowa instalke i zainstalowac klienta jeszcze raz (rada od GMow)
RADA 3: jeżeli stan będzie normal, to najprawdopodobniej masz problemy z internetem LUB masz za duże lagi

PROBLEM: chce zainstalowac Kalonline i jak daje accept i next to mam cos takiego :" there is not enough space to install whese option(s) . Please free up some disk space or modify your selection"

RADA: za mało miejsca na dysku C:- trzeba troszke zwolnic i spróbowac jeszcze raz albo zainstalowac na innym dysku na którym jest więcej miejsca. Ale i tak najważniejsze jest aby na początku zwolnic miejsce na C: bo Kal domyślnie będzie chciał sie instalowac na C: i ten dysk sprawdza zanim zapyta nas czy rzeczywiscie tam chcemy zainstalowac go. Zatem zwalniamy miejsce na C: a potem mozemy wybrac dowolne miejsce do zainstalowania Kala.

PROBLEM: Odpalam kala i pojawia się napis Unable to connect to server

RADA: sprawdzić czy na stronce kala nie jest nic napisane ze server teraz nie działa.. a jesli działa to probowac nadal, prawdopodobnie przyczyna jest podobna jak w problemie gdy postac łapie disconnecta chwilke po zalogowaniu

PROBLEM: Jak włącze gre to nic nie widac tylko cienie ludzi i tarcze goniących knightow, widac tez napisy tylko cztero literowe.

RADA: zainstalowac inne (starsze lub nowsze) sterowniki do grafy

PROBLEM: Przy odpaleniu kala pathuje sie poczym wywala taki oto komunikat
Can't decompress NoticE.dat.gz można tylko OK nacisnąć poczym pisze conection with the server hast lost.please start the game again. Oczywiście kal sie zamyka i po ponownym uruchomieniu znowu pathuje i tak do znudzenia.

RADA: ściągnąc nową instalkę, prawdopodobnie tylko to pomoże

PROBLEM: jak włączam Kal wszystko spoko wybieram serwer wpisuje login , hasło.Naciskam ok i tak jak zwykle pokazują się te drzwi , ale nic się nie dzieje i czekam z 10 minut i dalej nic.

RADA: czekac niestety....

PROBLEM: niedawno podczas proby wejscia do gry wyskoczyla mi ramka z napisem "wersion updater is changed"

RADA: wyłącz i włącz gre jeszcze raz

PROBLEM: Generic aplication error. Enable debug output for detailed information HRESULT = 8876086a" gdy naciskam start game wskakuje ten blad

RADA: nalezy spróbowac przeinstalowac sterowniki grafiki lub wymienic na inne

PROBLEM: Gdy wchodze do gry to pokazuje się obrazek i pisze "loading" po czym zazwyczaj wchodziło się do gry, a mnie wywala prosto do windowsa... Tak siędzieje tylko na starym servie a na nowym moge gra do woli.

RADA: wina servera. Niestety nie mozna na to wiele poradzic oprocz ciągłych prób logowania. Ewentualnie metoda pójścia na całosc - reinstalka lub nowa instalka

PROBLEM: Jestem cały czas zalogowany w grze. W momencie kiedy próbuje do niej wejsc - Daje Log in i sie laduje (obrazek w tle i pisze loading) to wywala mnie do windowsa zamykajac kala calkowicie, bez zadniej wiadomosci dlaczego sie tak stalo..

RADA: reinstal i/ lub nowa instalka kala

PROBLEM: gdy wlaczam kal'a to czekam i czekam i czekam po okolo15 minutach pojawil sie bialy ekran myslalem ze nareszcie sobie pogram a tu lipa i znowu sobie czekam i czekam az po 25 minutach wlacza sie czyli razem daje nam 40 minut czekania

RADA: słaby komp lub zawirusowany / zapchany. Na poczatek oczyścic z syfu dyski itp. No i oczywiście sprawdzić czy komp spełnia wymagania ze stronki bo jak nie to nie ma sie co upierac na granie

Problem: po dłuższym AFK (rybki, sklep...)wywala mnie z serwa...po prostu po kilku godzinach wracam i widze "connection with server lost".

RADA: zalogowac sie ponownie, na to raczej nie ma innej rady, większośc na to cierpi...

PROBLEM: wyskakuje błąd engine.exe podczas gry lub przy próbie wejscia do niej

RADA: zle zainstalowana gra - przeinstalowac najlepiej najnowszą instalką i najlepiej w inne moejsce

PROBLEM: wyskakuje mi komunikat: " There'Żs a problem in the function of anti-hacking. The program is closing. "

RADA: przeinstalować kala, moze warto też ściągnąc nową instalke, przeskanowac dysk w poszukiwaniu wirósow, przyjrzec sie czy nie ma podejrzanych procesów

Sponsor

Wysłany:    Reklama

.

ExekutorPL

Wysłany: Pią Gru 15, 2006 8:14 pm   

Mam problem z Kalem. Po włączeniu serwera "Hanin" (mam na nim 29-lvlową postać) mam takie lagi że grać nie idzie. Ciągle mnie wyrzuca. A gdy wchodze na serwer np. "Bango" wszystko chodzi jak w zegarku. O co chodzi??

Proszę o jak najszybszą odpowiedź!

Coldinger 

Wysłany: Pią Gru 15, 2006 8:36 pm   

Hanin jest "Busy" i czesto moga sie zdazac lagi w niektorych miejscach, a jeszcze jak ma sie wolne łącze... :dry:

ExekutorPL

Wysłany: Pią Gru 15, 2006 8:46 pm   

Ja jak wchodze na serwer "Hanin" to jestem ja i wszystko stoi w miejscu. Zawsze było wszystko dobrze, a teraz cos mu odbija i nie chce ruszyć. Idzie cos z tym zrobić?? :>

missiek1987 

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 4:03 pm   

sciaga mi sie caly update ale pozniej wylacza sie startowe okno a jak wlaczam je spowrotem to sciaga sie od nowa i tyle z grania instalowalem juz pare razy i sciagalem ze strony kala instalke co jest?

missiek1987 

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 6:24 pm   

z jednym juz sobei poradzilem teraz jest nowy jak wlaczam gre wybieram server to po chwili pojawia mi sie takie gowno connection has lost because the time synchronization was not matched between the server and the client o co biega?

Sponsor

.

Coldinger 

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 9:08 pm   

Chodzi chyba o to ze jest za wolny przesył danych między tobą a serwerem.

Mi takie coś czasami wyskakiwało ja miałem za wolne łącze bo limit miesięcznego pobierania w neostradzie mi się skończył. Miałem wtedy prędkość chyba do 3 kb/s.

adamino 

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 9:18 pm   

LLama napisał/a:
PROBLEM: chce zainstalowac Kalonline i jak daje accept i next to mam cos takiego :" there is not enough space to install whese option(s) . Please free up some disk space or modify your selection"

RADA: za mało miejsca na dysku C:-

Niekoniecznie na C:! Komunikat pojawia się gdy mamy mało miejsca na dysku na którym jest Windows, wiem że większość użytkowników ma system na C:, ale jeśli ktoś ma na innym dysku/partycji wprowadzony błąd może usunąć pełno danych z C: a i tak nie zainstaluje mu się kal.

missiek1987 

Wysłany: Pią Sty 05, 2007 10:30 pm   

nie jest taki motyw ze sciagam niby ten update ale tak naprawde kiełbasa wie co sie z nim robi jak w chodze do gry to mam aktualizacje z ktoregos tam Maja np:aktualnie sa 3 serwery w kalu a ja mam tylko dwa przez co nie moge grac Co jest nie tak z tym update jak to mozna sciagnac inaczej albo inny kaszanek...
Ostatnio zmieniony przez Pilek Sob Sty 06, 2007 8:38 am, w całości zmieniany 1 raz  

Suneku 

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 10:38 am   

Cytat:
Problem: po dłuższym AFK (rybki, sklep...)wywala mnie z serwa...po prostu po kilku godzinach wracam i widze "connection with server lost".

RADA: zalogowac sie ponownie, na to raczej nie ma innej rady, większośc na to cierpi...

Hmmm. kombinowałem z tym dość długo.... Myślę , że podczas łowienia ryb pomaga usiądnięcie i trzymanie kala zmaxymalizowanego .... (Conajmniej u mnie to działa)

TheDaso 

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 5:39 pm   

Hejka!
Ja mam tez problem i mam WIELKĄ nadzieje ze mi pomozecie...PlLzZ
Gdy wlaczam kala wpisuje id and pw wchodze na postac i po 10sekundach grania wywala mnie z gry przez komunikat You're expelled....!!! <wnerw>
Przeinstalowywalem kala kilka razy i wgrywalem nowy system...
Kiedys tak nie bylo...
Co mozna zrobic??
Prosze o pomoc tu na stronce lub gg: 595141
Prosze chce se jeszcze pograc.... :huh: :huh: :blink:

Sponsor

.

DjAce

Wysłany: Sob Sty 06, 2007 5:55 pm   

gralem daaaavno davvnoo temu w kala :P potem przestalem, zaczalem grac w inne gierki online... no i po ponad roku doszedlem do wniosku ze kal jednak wymiata :P zainstalowalem go odpalam a tu " connetion with the server has lost. Please start the game again" msyalelm ze to chwilowa usterka... ale od ponad 2 tygodniu jest to samo. Co robic ? jest jakis sposob? ...ehh... myslalem ze to moze przez stara instalke... ale nigdzie nie moge znalezc downloada z wiekszym transferem niz 5kb/s ;/;/;/;/ pomocy....

Suneku 

Wysłany: Nie Sty 07, 2007 10:39 am   

ze strony kala sciagnij.... mi sie sciagało na maksa...

DjAce

Wysłany: Nie Sty 07, 2007 4:45 pm   

probowalem 10kb/s a powinienem miec 70 ... do tego po godzine sciagania spada do 5mb/s eh... gdybym jeszcze byl pevien ze to pomoze.... to bym sie pomeczyl te kilka godzinc....:(

Suneku 

Wysłany: Nie Sty 07, 2007 11:21 pm   

Geezz... po porstu zostaw sciaganie na noc...

Odpowiedz do tematu