www.kalonline.pl  
www.kalonline.pl
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oszustom !!!STOP!!!
Autor Wiadomość
Pabl0s 
Moderator

Serwer: Hanin
Gildia: MoonLight
Nick: Knightp0wer
Klasa: Knight
Level: 46
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 1:35 pm   Oszustom !!!STOP!!!

Jak juz pewnie wiele osob z was slyszalo o shakowanych kontach w kalu i sami maja obawy przed tym by ktos nie wyczyscil im konta. Oto kilka rad jak mozna temu zapobiec w 99% :wink:

Przede wszystkim zainstalowany dobry AntyVirus ( Norton , Panda ) ja osobiscie polecam McAfee , jest platny i wymaga rejestracji na stronie producenta by moc sciagac pozniej dostepne update ale naprawde warto.Ma wiele roznych funckji , miedzy innymi wbudowany Firewall , Spamkillera do oczyszczania poczty i QuieckClean sluzacy do czyszczania plikow cache , cookie , temporary oraz wielu innych.

Kolejnym programem jaki powinien znajodwac sie na waszym dysku jest program do zwalczania wszelkiego rodzaju szpiegow ( SpyWare ).Nie moge wam polecic jakiegos kokretnego ale ja uzywam AdAware i jestem calkowicie zadowolony :)

Jezeli chodzi o konto w kalu to powinno byc one chronione dobrym haslem skladajacym sie z duzych, malych liter i cyfr (przyklad "pDe3m4E0").
Nie nalerzy tez chodzic po zadnych stronach reklamowanych w kalu typu "Chcesz miec wiecej kasy , szybciej zwiekszyc G zwierzaka czy tez darmowego speeda odwiedz nas www........ " Na tego typu stronach znajduja sie keyloggery ktore wykradaja hasla , id z waszego komputera a dokladniej z plikow cookie. Pamietajcie tez o tym , jezeli logujecie sie na orginalnej stronie kala nie dawajcie opcji zapamietywania hasla w plikach cookie, oraz po wylogowaniu usuwajcie cala zawartosci plikow internetowych.

I chyba juz ostatnia ale rowniez wazna rzecz to - NIE PODAWAJCIE NIKOMU SWOICH DANYCH DO KONTA - jest wiele osob w grze tak zwanych "Scammerow" ktorzy oferuja swoje uslugi typu naladowania konta rzeczami z KalShopu a tak naprawde wyczyszcza wasze konto albo doprowadza do tego iz admini was zbanuja :?

Mam nadzieje ze te kilka rad pomoze wam w chronieniu sie przed oszustami. Jezeli macie jeszcze jakies rady dotyczace ochorny komputera to mozecie sie nimi podzieli w tym temacie.

Pozdrawiam

Ps.
Pamietajcie o tym zeby wasz firewall byl caly czas wlaczony , ja mam 3 firewalle i nic nie dostanie sie tak latwo do mnie :wink:
Ostatnio zmieniony przez Pabl0s Czw Mar 29, 2007 3:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Sponsor

Wysłany:    Reklama

.

miko85Pl

Wysłany: Pią Wrz 16, 2005 5:40 pm   

<<<Dobre rady dla zaczynajacych zabawe z kalem ale niewiem czy program AntyVirusowy moze pomóc niedawno pojawil sie programik dekodojacy hasla i teraz wystarczy nick i mamy obrobione kąto>>> jeszcze dokladnie niewiem na jakiej zasadzie dziala i czy ma to jakis zwiazek z kalem ale na wszelki wypadek mowie :happy:

Pilek 
Moderator

Wysłany: Sob Wrz 17, 2005 7:09 am   

Te programy to keyloggery i one właśnie wykradają ID i pass
łatwo je złapać na stronkach typu www.kal..... .tk itp. które są reklamowane w grze(zazwyczaj to stronki z keyloggerami ale czasami nie.....LLama pozdro)
  Ostatni drop: g65 1h sword

ivroos

Wysłany: Sob Lut 11, 2006 12:41 am   

keylogger jest banalny zapisuje w logach wszelkie kombinacje klawiszy nacisniete przez ofiare. jeden polski key jest ciekawy dosc duzo funkcji...

Edit by Sista: nie reklamuj na forum programow tego typu

Sista 
Moderator

Wysłany: Sob Lut 11, 2006 2:16 pm   

moga pod warunkiem ze ofiara nie usunela keyloggera, badz usunela go ale nie zmienila hasla do konta

Chiler

Wysłany: Sob Lis 11, 2006 9:49 am   Znane mi keyloggery

Dodam tylko że znne mi są takie keyloggery jak:
Kalgeonhack4free
Geonhack
Animalhack
Speedhack

Wszystkie programy które mają "pomóc" Wam w KALU, wcześniej czy później okradną Was, a raczej zrobią to ich właściciele i twórcy. Liczcie na siebie a nie na hacki i tajemnicze programiki. Jeżeli ktoś wypowiada się że program mu pomógł to na 100% jest to twórca takiego programu lub jego kolega, mający z tego jakieś korzyści.

Sponsor

.

McMorn 

Serwer: Cheios
Nick: Fedora
Klasa: Archer
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 3:47 pm   

Co do keyloggerow pojawił się ostatnio nowy sposób ich podsyłania komuś. Mianowicie można keyloggera "podpiąć" pod itemek. Wygląda to mniej więcej tak: jakiś koleś wysyła do was niby przez przypadek wiadomość, a wraz z nią broń/zbroje/talizman itp. Pod danym itemkiem jest "podpięty" keylogger, czyli komenda, która sprawdza co dana osoba pisze na klawiaturze. Następnego dnia po "przypadkowym" wysłaniu itemka nasz przypadkowy dobrodziej dostaje wiadomość zwrotną z innym itemkiem, w plikach którego są napisane wszystkie znaki jakie wyklikałeś na klawiaturze dnia poprzedniego. Spora szansa, że pomiędzy tym co pisałeś na gg do załamanej koleżanki, a mailem do kumpla znajduje się ID i pass (jeśli wchodziłeś na maila, na którym masz SN to masz konto z grzywki) do twojego konta. Jest ponoć możliwość "podpięcia" keyloggera pod samą wiadomość. Nie chce mi się w to wierzyć, ale hackerzy są zdolni do wszystkiego :dry:

PS.Nie podałem w tym poście i nie podam w żadnym innym miejscu sposobu podpinania keyloggerow. Nie chcę zwiększać liczby hackerów na kalu. Nie jestem też hackerem,bo jakbym był to po co miałbym sobie utrudniać "prace" rozpowszechniając wiadomości o tym sposobie hackowania (piszę to ze względu na to, że różni ludzie mają różne pomysły).
Ostatnio zmieniony przez McMorn Sro Lut 14, 2007 3:55 pm, w całości zmieniany 2 razy  

paniszer 
Moderator

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 3:50 pm   

lol

lokl

TidusFFX 

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 3:55 pm   

wspomniał mi sie skill maga do zebrania na 80 lvlu- przechwycenie id i pw... też straszna rzecz....

Pilek 
Moderator

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 3:56 pm   

popieram
lol
mi babcia pod kartofla podpięła keyloggera...i z 2go dania mi zniknął kotlet

DragonBall 

Nick: -----------
Klasa: Knight
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 5:06 pm   

podepnij sobie lepiej rozum do mózgu bo chyba odpadł ;]

co do "podpietych" keylogerrów czesto ktos wysyla do innych na GG wiadomosc ze ma twoje zdjecie, klikasz i automatycznie laduje sie keylogger ;d. Najczesciej sie podszywa jako przegladarka lub svchost.exe w procesach wiec firewall go nie wykryje.

Sponsor

.

McMorn 

Nick: Fedora
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 6:20 pm   

Może i powinienem kupić jakiś bory klej, którym przykleje sobie mózg, lecz tym sposobem odzyskiwałem kumplowi konto, kiedy mu je gwizdnął jakiś koleś, z którym je dzielił. A tego keyloggera nie wykryje antywirus ani firewall.

cb 

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 6:56 pm   

Sami sobie winni, przecież 99% keylogerów jest przez nubkostwo, więc najlepszym zabezpieczeniem jest samemu grać fair.

Pilek 
Moderator

Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:42 pm   

@McMorn
nie zaczaiłeś tematu....
pisz głupoty dalej :D

QuickSilver 

Nick: Chikusho
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 11:28 pm   

McMorn napisał/a:
Może i powinienem kupić jakiś bory klej, którym przykleje sobie mózg, lecz tym sposobem odzyskiwałem kumplowi konto, kiedy mu je gwizdnął jakiś koleś, z którym je dzielił. A tego keyloggera nie wykryje antywirus ani firewall.

No juz widze wyslales mu f/l "wyslij mi pasy bo cie sklepie"
Na drugi dzien odpowiedz "Nie bij prosze 918273918 i ojo12313"
Wiesz ja tez to moge nazwac H4X0R

Odpowiedz do tematu